Co nás čeká při tvorbě webu

První telefonát nebo první schůzka

Možná ji už máme za sebou, a pokud ne, pojďme se potkat!

Na první schůzce mi řeknete svá očekávání a potřeby a já vám popíšu a ukážu, jak pracuji. Bude prostor na případné dotazy.

Když si budeme ladit, můžeme se pustit do práce, která bude ze začátku také hodně na vaší straně.

Brief a tvorba zadání

Brief je sada otázek, na které je dobré znát nebo najít odpověď, než začneme web tvořit. Otázky se týkají vašich potřeb a očekávání, vašeho produktu/služby, cílové skupiny, vašich designových preferencí a inspirací. Věnujte prosím briefu patřičnou pozornost a čas. Je důležité, aby nový web dobře zapadl do celého ekosystému vaší služby.

Může se stát, že nebudete umět odpovědět na vše hned. Brief není test, který musíte vyplnit v časovém limitu. Dejte si na něj čas, nechte si otázky projít hlavou, vracejte se k nim. Na témata, která budou drhnout se můžeme podívat společně a jít více do hloubky. Pokud bude potřeba, můžeme některé odpovědi zjistit i pomocí výzkumu nebo jiné designové metody.

Na základě vyplněného briefu a případně dalších podkladů od vás vytvořím zadání pro váš web, kde bude specifikovaný cíl a rozsah a můžu také zkalkulovat přesnou cenovou nabídku.

Příprava

Když si odsouhlasíme zadání a cenovou nabídku, můžeme začít s přípravou.

Na vás bude:

 • koupit si doménu a hosting.
  Tento krok děláte vy (případně s mojí podporou, když ji budete potřebovat), abyste měli přístup k administraci domény a hostingu pod svou správou. Díky tomu budete mít pod kontrolou pravidelné platby domény a hostingu (pohybují se okolo 1 000 Kč za rok) a můžete s nimi nakládat i v případě, že bychom v budoucnu naši spolupráci ukončili.
 • budu od vás potřebovat obrazový materiál – fotky a obrázky.
  Pokud fotky zatím nemáte, doporučím ověřené fotografy, se kterými se můžete domluvit. Nedoporučím vám žádné fotobanky, protože tvořím jen autentické weby, které prezentují autentické lidi a produkty, žádné pozlátko.
 • budu potřebovat také texty.
  Já doporučuji, abyste si texty alespoň v první fázi napsali sami. I kdybyste nepatřili mezi literární talenty a slohovky ve škole pro vás byly noční můrou, nebojte se toho! Jde hlavně o to, že vy víte mnohem lépe, než najatý copywriter, na co se vás vaši klienti ptají, co potřebují vědět a jakým jazykem s nimi mluvíte, aby pro ně byly informace srozumitelné. Texty může následně upravit copywriter, aby byly čtivější.

Na mně bude:

Zatímco vy budete dávat dohromady fotky a psát texty, já budu připravovat technické věci na hostingu.

První návrh webu

Po dodání kompletních podkladů mi dejte cca jeden až dva týdny, abych připravila první návrh webu na základě vybraného a odsouhlaseného designu. V této fázi vytvořím dvě až tři stránky webu, na kterých si společně odladíme grafický styl. Zaměříme se hlavně na barevnost, fonty a estetickou kvalitu.

Kompletní web

Po doladění vzhledu webu v daném stylu dopracuji ostatní stránky webu v kompletním rozsahu a odešlu vám jej ke kontrole a připomínkování. Poté opět web společně projdeme a doladíme do finální podoby.

Optimalizace webu

Hotový a schválený web teď zoptimalizuji:

 • pro mobilní zařízení, aby se i na mobilech zobrazoval správně a pěkně, protože v současné době už více než 60 % návštěvníků prohlíží weby na mobilu.
 • pro vyhledávače – tzv. SEO pro dohodnuté klíčové fráze, aby se web zobrazoval ve výsledcích vyhledávání na Googlu a Seznamu.

Nastavím legislativní požadavky vztahující se k nakládání s osobními údajicookies a nastavím pravidelné zálohování pro případ, že by bylo potřeba web z jakéhokoliv důvodu obnovit.

Spuštění webu

Nyní je web připraven na spuštění. Po tom, co si spuštění odsouhlasíme, web odhesluji a zpřístupním jej pro internetové vyhledávače. Předám vám tipy, jak sami můžete podpořit zobrazování webu na lepších pozicích ve výsledcích vyhledávání a zvýšit jeho návštěvnost.

Také ode mě dostanete návod, jak na webu dělat jednodušší úpravy –  měnit texty a obrázky, abyste byli v případě takovýchto malých změn soběstační.

Pojďme se potkat

Chcete vytvořit web, ověřit životaschopnost produktu, nebo nafotit fotky?
Pojďme se potkat a probrat, co pro vás můžu udělat.
renata@renatadigital.cz | 777 614 734

napište mi